Літопис школи

Головна » Літопис школи   

     

          Після Великої Жовтневої соціалістичної революції з метою ліквідації безграмотності на селі під керівництвом сільського голови Завальнюка Філімона Дмитровича у с.Грижинці було побудовано школу.
    Очолив цю школу  Карбовський Олександр Сазонтович. Вчителем працювала Заболотна Ганна Василівна.  У 1930 році після переходу Карбовського О.С  у Гніванську семирічку, диретором школи було призначено Лисака Василя Микитовича. В довоєнні роки в школі працювали вчителями Совик Марія Ісаківна, Проценко Ганна Каленівна.
     У 1937році на посаду директора був призначений Антощук  Полінар  Петрович, якого перед війною було засуджено (де відбував покарання,і де загинув не відомо).
     З приходом німців у село школа продовжувала працювати. Навчала дітей в цей період вчителька  Смолінська Яніна Антонівна. 
     За 10 наступних років (з 1946-1956) змінювались як директори шкіл (Дідух Степан Афанасійович, Гавриш Федір Петрович), так і вчителі (Проценко Ганна Каленівна, Гавриш Ірина Іванівна).  Достовірно відомо,що старе приміщення складалося з трьох кімнат: клас великий, учительська та кімната для вчителя.      З 1956 року школу очолив знову  Дідух Степан Афанасійович, де ві і пропрацював до смерті (14 липня 1970р)
  
        З тих часів залишилась одна з небагатьох фотографій педагогічного колективу на фоні старого приміщення школи: директор школи Дідух С.А. та вчителі Дідух Марія Філімонівна і Франчук Ганна Павлівна.
        В 1968 році розпочалося будівництво нової початкової школи під керівництвом комплексного бригадира села Цунеєва Івана Дмитровича. Школу  будували коштами  колгоспу „1 травня”.  Достовірно відомо, що камінь вручну грузили на машини в Гніванському кар’єрі, блоки ракушніка привозили з Джурина. 
    З подання Секретаря райкому партії Миколи Топчія, за підтримки завідуючого відділом освіти Гончара Івана Дмитровича в 1970 році директором школи призначено молодого амбітного чоловіка - Гесаля Василя Арсентійовича.

         За  літо було проведено величезний обсяг робіт і 1 вересня 1970 року школа гостинно відкрила свої двері для учнів села. І виконав цю почесну місію голова колгоспу Голюк Володимир Яковлевич.
        

         Василь Арсентійович працював директором школи  до 1984 року. Були періоди коли початкова школа с.Грижинці працювала у дві зміни (відсутність педагогічних кадрів). І тому Гесаль В.А. був і директором і єдиним вчителем. Та ось у 1983 році в школу прийшла вчителька Глущенко Софія Марківна (яка з 1987 по 1990 рік була директом школи) і школа  запрацювала в одну зміну. 

         На той час в приміщенні школи знаходились: дитячий садок, сільська бібліотека, вчительська квартира та школа. Тому в 1990 році директором уже школи-саду призначено Почесну Олену Анатоліївну. Вчителями були Глущенко Софія Марківна та Кудирко Ніна Іванівна, яка з 1987 року працювала в даній школі вчителем початкових класів. 
      З ініціативи батьків (Бабій Надії, Дідоренко Лариси, Олексієнко Ольги, Рябчинської Зінаїди та Харченко Катерини) рішенням Гніванської міської ради від 25.06.1992  №105 Грижинецьку початкову школу реорганізовано в неповносередню. Директором школи призначено Могера Юрія Григоровича.
 

         Заступником директора школи з навчально-виховної роботи призначено Пятківського Павла Григоровича. 1 вересня 1992 року в Грижинецькій неповносередній школі пролунав для дітей села перший дзвінок. Педагогічний колектив налічував 14 чоловік.
        

      В зв'язку з малою кількістю класних кімнат учні навчались у дві зміни. З 1995 року вся будівля належить Грижинецькій загальноосвітній школі І-ІІ ступенів.
      З 1995 року по 2001 рік заступником директора з навчально-виховної роботи є Ленік Оксана Миколаївна, з 2001 по даний час заступником директора - Осіковська Надія Вікторівна. Педагогічни колектив школи налічує 16 чоловік.

 
 
 


Новини